stable

0 26
امتیاز به مطلب
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منظور از واژه Stable چیست ؟

کلمه Stable که اِستِیبل تلفظ می‌شود در معنای لغوی به صورت کلی به معنی پایدار یا ثابت است و به صورت کلی زمانی از این کلمه استفاده می‌شود که بخواهیم به ثبات داشتن چیزی اشاره کنیم  استفاده از کلمه استیبل همیشه در جمله یا نام بار کمی و کیفی را مثبت میکند.

کلمه استیبل را در حوزه علوم فناوری اطلاعات و رایانه در موارد زیادی استفاده میکنیم و احتمالا این کلمه را بسیار خواهید شنید که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره میکنیم.

استفاده از واژه Stable در نسخه‌های سیستم عامل

اگر در پایان شماره نسخه یا همان ورژن یک سیستم عامل کلمه استیل را مشاهده کنید به این معناست که این نسخه از سیستم عامل نسخه پایدار آن بوده و احتمال بروز خطا و وجود باگ به نسبت نسخه‌های دیگر آن سیستم عامل  که نسخه Stable نیستند نزدیک به صفر است و تمامی مسائل و مشکلات شناخته شده تا این نسخه رفع شده‌اند. ضمن اینکه توسعه دهندگان در این نسخه سیستم عامل اقدام به قرار دادن پکیج‌ها و نرم افزارهای در حال تست به صورت پیش‌فرض نکرده و آپدیت‌های بعدی نیز به همین روال انجام خواهد شد.

استفاده از واژه Stable در نسخه‌های پکیج یا نرم‌افزار‌ها

استفاده از این واژه در نام یا شماره نسخه نرم افزار‌ها نیز همانند مورد مربوط به سیستم عامل بوده و به این معناست که در این پکیج/نرم‌افزار/ماژول/پلاگین نسخه پایدار آن بوده و احتمال بروز خطا و وجود باگ به نسبت نسخه‌های دیگر آن سیستم عامل  که نسخه Stable نیستند نزدیک به صفر است و تمامی مسائل و مشکلات شناخته شده تا این نسخه رفع شده‌اند. ضمن اینکه توسعه دهندگان در این نسخه اقدام به قرار دادن پکیج‌ها و آپیدت‌های در حال تست به صورت پیش‌فرض نکرده و آپدیت‌های بعدی نیز به همین روال انجام خواهد شد.

استفاده از واژه Stable در شبکه و مانیتورینگ

اگر در یک مطلب یا بحث و تبادل اطلاعات در خصوص مسائل مربوط به شبکه واژه استیبل به کار برود به معنای پایدار بودن وضعیت مورد نظر در آن جمله است برای مثال در جمله “سرعت دانلود سرور استبل است” منظور پایدار بودن وضعیت سرعت دریافت توسط سرور میباشد.

اما از این واژه برای مسائل متصل بودن سرور/پهنای باند/قطعات/وب سایت نیز میتوان استفاده کرد همانند جملات زیر که همگی به معنای پایدار بودن وضعیت هستند.

– هارد سرور استبل شد .  – سرور روشن و استیبل است. – لینک پهنای باند استبل شده است. – وب سایت شما منتقل شد و وضعیت آن استیبل است.

« Back to Glossary Index
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره در واتزاپ
1
نیاز به مشاوره دارید ؟
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟