فعالسازی ورود با یک کلیک به phpMyAdmin , Roundcube در دایرکت ادمین

1 619
امتیاز به مطلب

تا قبل از نسخه 1.59.0 دایرکت ادمین کاربران برای ورود به phpMyAdmin و یا هر یک از وب میل‌های نصب شده در این کنترل پنل از جمله Roundcube و یا SquirrelMail قادر نبودند با ورود به دایرکت ادمین و بدون نیاز به ورود مجدد به هریک از این سیستم‌ها وارد شوند. بله اگر شما جزو کاربران CPanel باشید و تازه شروع به استفاده از Directadmin کرده باشید اولین و بزرگترین تغییری که نسبت به CPanel نظر منفی شمل را جلب خواهد کرد همین مورد خواهد بود. اما از نسخه 1.59.0 به بعد دایرکت ادمین دست بکار شده و این مشکل را رفع کرده است تا کاربران تجربه کاربری بهتری را از این کنترل پنل داشته باشند.

با انجام مراحل این آموزش می‌توانید قابلیت SSO در دایرکت ادمین خود را فعال نمایید و از این قابلیت بسیار کاربردی و جذاب در دایرکت ادمین خود بهرمند شوید تا از این پس بتوانید بدون نیاز به وارد کردن پسورد با ورود به دایرکت ادمین به Roundcube و phpMyAdmin وارد شوید.

فعالسازی این قابلیت علاوه بر تجربه کاربری بهتر و ساده‌سازی ورود به phpMyAdmin و وب میل از لحاظ بهبود امنیت نیز به شما کمک بزرگی خواهد کرد چرا که می‌توانید صفحه درخواست نام‌کاربری و پسورد برای ورود عمومی به phpMyAdmin را غیرفعال کنید و این امر کمک شایانی به جلوگیری از حملات و دستیابی هکرها به دیتابیس‌های شما می‌شود.

در ادامه دستورات ذکر شده را پس از ورود به SSH سرور خود وارد کنید.

فعالسازی ورود با یک کلیک به Roundcube

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز بخوانید :
cd /usr/local/directadmin/
./directadmin set one_click_webmail_login 1
service directadmin restart
cd custombuild
./build update
./build dovecot_conf
./build exim_conf
./build roundcube

فعالسازی ورود با یک کلیک به phpMyAdmin

cd /usr/local/directadmin/
./directadmin set one_click_pma_login 1
service directadmin restart
cd custombuild
./build update
./build phpmyadmin

غیر فعالسازی ورود عمومی به phpMyAdmin

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build update
./build set phpmyadmin_public no
./build phpmyadmin

پس از انجام مراحل فوق با ورود به لینک phpMyAdmin دیگر مانند قبل درخواست ورود Username و Password نمی‌شود بلکه پیغام زیر نمایش داده خواهد شد

Access to phpMyAdmin is only allowed from control panel.

ورود به phpMyAdmin

جهت دسترسی به phpMyAdmin پس از فعالسازی ورود با یک کلیک و یا همان SSO برای ورود به phpMyAdmin در آپدیت جدید پس از ورود به دایرکت ادمین از بخش Mysql Management وارد دیتابیس مورد نظر شده سپس گزینه phpMyAdmin SSO را بزنید تا وارد محیط phpMyAdmin شوید.

ورود به phpMyAdmin دایرکت ادمین

سوالات متداول این مقاله

ورود با یک کلیک چیست ؟

ورود با یک کلیک یا Single Sign On یا SSO به معنی وارد شدن کاربر به برنامه ها، سایت ها و سیستم های مختلف، فقط با یک نام کاربری و رمز عبور می‌باشد.

چرا ورود با یک کلیک (SSO) به phpMyAdmin را فعال کنیم ؟

رورود با یک کلیک به phpMyAdmin علاوه بر ساده‌سازی کار با کنترل پنل باعث بهبود امنیت سرور شما نیز خواهد شد و خطر ورود خرابکارها به دیتابیس شما از طریق phpMyAdmin را به صفر خواهد رساند.

آیا قابلیت ورود با یک کلیک در تمام نسخه‌های دایرکت ادمین قابل فعالسازی است؟

خیر، برای فعالسازی این قابلیت باید دایرکت ادمین خود را به حداقل نسخه 1.59.0 بروزرسانی کنید ، چرا که تا قبل از این نسخه دایرکت ادمین از قابلیت Single Sign On پشتیبانی نمیکند و این قابلیت پس از این نسخه افزوده شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. هما می گوید

    محشره نمیدونستم دایرکت ادمینم همچین قابلیتی داره خلاص شدم از اون پاپ آپ درخواست یوزر پسورد زمان ورود به دیتابیس عالیییی ⁦(@[email protected])⁩

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره در واتزاپ
1
نیاز به مشاوره دارید ؟
سلام 👋
چطور میتونم کمکتون کنم ؟